fbpx
Eiti prie turinio

D.U.K.

Informacija apie skrydžius oro balionais

Skrendantiems oro balionu pirmus kartus, kyla daugybė klausimų, todėl norime pasidalinti atsakymais į dažniausiai pasitaikančius klausimus apie skrydžius ir pasiruošimą jiems. Tikimės tai bus naudinga visiems planuojantiems netrukus skristi oro balionu ar dar tik svarstantiems apie tokią galimybę.
  • Kaip vyksta pirkimo procesas?

    Viskas yra paprasta:

    1. Išsirinkite Jums tinkantį skrydžio oro balionu bilietą
    2. Nusipirkite jį pasirinkdami vieną iš daugelio apmokėjimo būdų.
    3. Suderinkite skrydžio laiką telefonu +37069945737 arba parašydami mums į Facebook
    4. Susitinkame ore!

  • Kiek laiko trunka skrydis oro balionu?

    Visa pramoga trunka apie 3 val. Susitinkama 30 min prieš skrydį, paruošiamas oro balionas, instruktuojami skrydžio dalyviai ir pakylama. Pats skrydis oro balionu trunka valandą laiko. Nusileidus laukia iškilmingas skrydžio užbaigimas, naujokų krikštas.

  • Kiek žmonių skrenda vienu oro balionu?

    Klubas „Padangių gėlės“ turi skirtingų dydžių oro balionų, tad priklausomai nuo skrydžiui užsiregistravusių žmonių skaičiaus, pasirenkamas reikiamo dydžio oro balionas. Visgi optimaliausias variantas yra 12 žmonių. VIP skrydžio oro balionu metu, oro balionu skrenda TIK 2-6 žmonės.

  • Jei skrydžio dieną oras „nekoks“?

    Skrydžiui oro balionu reikalingos tam tikros meteorologinės sąlygos. Paprastai, jos žinomos prieš skrydį ir prieš 1-2 dienas sprendžiama ar skrydis įvyks. Visgi, kartais oro sąlygos gali netikėtai pakisti ir saugumo sumetimais skrydis gali būti nukeltas. Apie visus pokyčius organizatoriai praneša asmeniškai kiekvienam keleiviui.

  • Ką galima turėti su savimi oro balione?

    Nerekomenduojama turėti aštrių, pavojingų daiktų, sunkių rankinių ar lagaminų. Neapsikraukite bereikalingais daiktais. Tačiau rekomenduojama pasiimti vaizdo kamerą ar fotoaparatą ir įamžinti malonias skrydžio akimirkas. Kamerai rekomenduojama pasiimti dėklą, kad galėtumėte ją saugiai paslėpti prieš nusileidžiant

  • Kaip apsirengti prieš skrydį oro balionu?

    Rekomenduojama rengtis laisvalaikio apranga bei patogia avalyne. Skristi su aukštakulniais draudžiama, tai gali būti pavojinga nusileidimo metu. Kadangi skrydžiai vykdomi ryte ir vakare, dažniausiai vasarą, tai reikėtų gerai įvertinti oro sąlygas. Pavyzdžiui, ryte dažnai žolė yra padengta rasa, batai gali sušlapti, todėl verta rinktis sportbačius ar guminius batus. Tuo tarpu vakare leidžiantis pievose ar prie miškų, gali pasitaikyti uodų – nuo to galima apsisaugoti apsivelkant marškinius ar palaidinę ilgomis rankovėmis. Taip pat verta turėti kepurę, kad apsaugotumėte galvą nuo degiklio skleidžiamo karščio.

  • Skrydis oro balionu ir sveikata – kada negalima skristi?

    Jei sergate lėtinėmis ligomis, esate nėščia, po operacijos, po traumos – pasitarkite su gydytoju ar jums galima skristi. Apie bet kokius sveikatos sutrikimus būtina pranešti pilotui, kuris atsakingas už jūsų saugumą skrydžio metu. Prieš skrydį negalima vartoti alkoholio, narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Įtarus, jog esate apsvaigę, pilotas turi teisę neleisti skristi oro balionu.

  • Kodėl oro balionai kyla tik anksti ryte ir vakare?

    Oro balionai gali skristi tik kai yra geros oro sąlygos. Dienos metu vasarą saulė apšildo žemę ir susidaro termikai, kurie gali įtakoti oro baliono valdymą. Rytais ir vakarais saulės spinduliai nėra tokie aktyvūs, tad oro sąlygos dažniausiai būna geros tik tokiu paros metu. Taip pat, oro balionai gali skristi tik šviesiu paros metu.

  • Iš kokios medžiagos gaminami yra oro balionai ir kokio dydžio jie būna?

    Didžiausia oro baliono dalis yra siuvama iš tvirtos medžiagos – nailono. Siuvama yra taip kad medžiaga nepraleistų oro. Baliono apačia siuvama iš nedegios medžiagos – nomekso. Oro baliono krepšiai dažniausiai yra pinami iš rotano šakų. Oro balionų dydžiai labai skiriasi, tačiau jų visų aukštis yra beveik toks pat – apie 25 metrai.

  • Ar oro balionų pilotai turi turėti piloto pažymėjimą?

    Taip. Visi mūsų pilotai turi išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus bei turi įgyti 50 valandų pilotavimo patirtį tam kad skraidytų su keleiviais.

  • Ar oro balionais gali skraidyti vaikai?

    Gali. Tačiau rekomenduojamas minimalus amžius yra 7 metai ir bent 120cm ūgio. Taip pat būtina žinoti, kad nusileidimas nevisada būna minkštas, kartais nusileidimo metu atsitrenkiama į žemę. Būtina įvertinti, ar vaiko fizinė būklė leistų jam išlaikyti savo kūną laikantis už rankenų baliono krepšyje.

SKRENDAM?

Išsirink sau geriausiai tinkančius skrydžius ir susitinkam ore!