fbpx
Eiti prie turinio

Kaip vairuoti karšto oro balioną?

Full Image

Labai dažnai prieš skrydį oro balionu keleiviai paklausia:  “O tai kur leisimės?”. Mes juokais atsakom: “Pasakysim, kai nusileisim”. Tada, aišku, kyla klausimų, o tai pilotas visiškai nevaldo baliono, ar kaip čia viskas vyksta? Valdo, ir dar kaip.

 

Gerai, tuomet kaip vairuoti oro balioną, kad jis skristų ten, kur nori tu? Techniškai balionas nėra vairuojamas, tačiau gerai pasiruošus skrydžiui, peržiūrėjus pakankamai orų prognozių modelių galima susidaryti bendrą vaizdą apie vėjo krypčių ir greičių tendencijas skirtinguose aukščiuose. Pagal tai pasirenkame starto vietas taip, kad skrydis būtų kuo vaizdingesnis. Pavyzdžiui, kad Trakuose skristume virš Trakų pilies, o Vilniuje virš senamiesčio.

Pilotas jau nuo pat pirmų skrydžio minučių ima spręsti, kur galimai nusileis. Netgi žiūrint į vieną paskutiniųjų mūsų skrydžių. Pakilome, aukštai 1500m aukštyje kryptis buvo link Vaidotų, Pagirių (Vilniečiai ko gero žinos tas vietoves), o apačioje nešė link didelių miškų ir pelkynų. Visi pilotai net nesusitarę tarpusavy ilgą laiką skrido aukštai, kad “nusineštų” ant pievų aplink Pagirius, tuomet pažemėjo ir saugiai ir gražiai nusileido ten, kur ir planavo.

 

Kartais būna ir taip, kad pilotas iš tolo pamato gražią pievą – laukiniai krūmeliai, įvairios spalvos išduoda, kad tai nėra dirbamas laukas, tad ramiai galime leistis. Tokiu atveju galima susikaupti ties taikymu į ją. Kartais net 100 metrų skirtumu vėjas yra keliais laipsniais skirtingas, viršuje neša labiau į dešinę, apačioje labiau į kairę, ar atvirkščiai. Laiku nusprendus taikyti ir gerai atidirbus galima nusileisti net metrų tikslumu.

 

Todėl taip, balionas skrenda tik taip, kaip leidžia vėjai, bet geras pilotas privalo mokėti pasinaudoti tuo, ką šiandien jam siūlo Gamta.

SKRENDAM?

Išsirink sau geriausiai tinkančius skrydžius ir susitinkam ore!